Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Kujdesi per Syte / ADVANCED EYE TREATMENT Trajtim intensiv per syte me 5% Peptide, 5% Ceramide dhe 0.1% Retinol 15ml

Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Kujdesi per Syte / ADVANCED EYE TREATMENT Trajtim intensiv per syte me 5% Peptide, 5% Ceramide dhe 0.1% Retinol 15ml

ADVANCED EYE TREATMENT

 

Një trajtim i synuar kundër plakjes për të trajtuar të gjitha shenjat e dukshme të plakjes rreth syrit duke hidratuar thellësisht zonën delikate.

Lëkura rreth syve është më e hollë dhe më delikate se lëkura e pjesës tjetër të fytyrës dhe shenjat e plakjes janë më të dukshme në këtë zonë. Kjo është arsyeja pse nevojitet kujdes i veçantë.

Ky trajtim i syve me performancë të lartë ndihmon në reduktimin e fryrjes dhe rrathëve të errët. Për më tepër, përmirëson pamjen e të gjitha shenjave të dukshme të plakjes rreth syrit.

3,400 L

In stock

Trajtimi i avancuar i syve është rigjallërues dhe forcues sepse kombinon në mënyrë unike Peptidet, Vitaminën C dhe Retinolin në një trajtim të vetëm për të reduktuar shfaqjen e rrudhave për një pamje më të re dhe më rrezatuese. Formula e tij përmban gjithashtu një kompleks prej 5-ceramidesh që ndihmon në zbutjen, lëmimin dhe ushqimin e zonës së syve.

Si te perdoret:

Aplikojeni çdo ditë, në mbrëmje, në zonën rreth syve për të zbutur pamjen e rrudhave dhe linjave të holla dhe për të parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës. Shpërndani një sasi të vogël produkti në majë të gishtit tuaj dhe aplikojeni në zonën e konturit të syve me lëvizje të buta, pa fërkim, derisa të përthithet plotësisht.

Perberesit kryesore:

Kompleksi Peptid 5%: Një kombinim i 5 Peptideve bazuar në mekanizmat e Faktorit të Rritjes (GF), të cilat janë treguar në studimet in vitro se stimulojnë rritjen e qelizave të lëkurës

Kompleksi 5% Ceramide: Një kompleks prej 5 ceramidesh të pranishme në mënyrë natyrale në lëkurën tonë. Ceramidet janë thelbësore për të siguruar funksionin e barrierës, për të ruajtur nivelet optimale të hidratimit, për të reduktuar humbjen transepidermale të ujit dhe për të mbrojtur kundër hyrjes së mikroorganizmave.

5% Askorbil Glukozid: Një derivat i qëndrueshëm, i tretshëm në ujë i vitaminës C. Përveç përfitimeve antioksiduese të vitaminës C, ai përmirëson dukshëm shkëlqimin dhe tonin e lëkurës për lëkurë rrezatuese, të shëndetshme dhe me pamje më të re.

0,1% Retinol: Një nga përbërësit aktivë kundër plakjes më efektive për shkak të aftësisë së tij për të stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe për të përshpejtuar rinovimin e qelizave. Ai përmirëson dukshëm elasticitetin, qëndrueshmërinë dhe butësinë e lëkurës për një pamje më të rinovuar. Ne kemi inkapsuluar retinol për të përmirësuar rezultatet kundër plakjes së formulës, duke parandaluar oksidimin, duke zgjatur jetëgjatësinë e tij dhe duke përmirësuar tolerancën e lëkurës.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqejne…

Best
Seller

THERAMID®
CLINICAL VITAMIN A
Trajtim intensiv me Retinoide (Retinal 0.1%, Retinol 0.3%, Granactiv Retinoid 5%)
30ml

3,900 L
SALE!
Up to 100%

THERAMID®
HAPCA FILLER
Trajtim intensiv me Acid Hialuronik
30ml

3,900 L

THERAMID®
DERMA PEPTIDES
Trajtim intensiv me 22% Multi-Peptide
30ml

3,900 L
Best
Seller

THERAMID®
AZID
Trajtim intensiv me 15% Acid Azelaik (forme e paster), Carnosine dhe Oatmeal koloidal
30ml

3,900 L

THERAMID®
CERAMIDE TREATMENT
Trajtim intensiv me 3% Ceramide, Ectoine dhe Cica
30ml

3,900 L
Best
Seller

THERAMID®
C-TETRA E.F.
Trajtim intensiv me 20% Vitamin C ne tre forma, Acid Ferulik dhe Vitamin E
30ml

3,900 L

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.