Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Antirrudhe / Anti-aging body treatment with 0.1% Retinal Trajtim i fuqishëm antirrudhë me 0,1% Retinal, 4% Glicerinë dhe 0.5% Allantoin për qafën, dekoltenë, duart dhe gjithë trupin 300ml

Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Antirrudhe / Anti-aging body treatment with 0.1% Retinal Trajtim i fuqishëm antirrudhë me 0,1% Retinal, 4% Glicerinë dhe 0.5% Allantoin për qafën, dekoltenë, duart dhe gjithë trupin 300ml

Anti-aging body treatment with 0.1% Retinal

 

Trajtim i fuqishëm forcues dhe kundër plakjes së trupit. Përmirëson në mënyrë dramatike gjendjen, strukturën dhe butësinë e lëkurës. Retinal është aktualisht një nga përbërësit aktivë më efektivë për trajtimin e shenjave të dukshme të plakjes dhe reduktimin e rrudhave, megjithatë është i butë për lëkurën dhe një nga më pak irrituesit e retinoideve. Formula e produktit u plotësua me përbërës të tillë si allantoin qetësues të lëkurës, glicerinë zbutëse të lëkurës, vaj argani dhe acid hialuronik të njohur për efektin e tyre hidratues, si dhe panthenol për mbrojtjen dhe rigjenerimin e lëkurës.

1,800 L

In stock

Përbërësit kryesorë aktivë:

  • 0,1% Retinal – një përbërës i vërtetë superstar për plakjen/kundër plakjes, i cili me përdorim të rregullt përmirëson në mënyrë dramatike gjendjen e lëkurës, zbut rrudhat, shtrëngon, stimulon rinovimin e qelizave dhe është gjithashtu efektiv në zbehjen e shenjave dhe pikave të pigmentit. Ndihmon në ngadalësimin e procesit të plakjes së lëkurës, ka një efekt antioksidant dhe gjithashtu rrit prodhimin e kolagjenit. Është gjithashtu veçanërisht i butë dhe tolerohet mirë nga shumica e llojeve të lëkurës.
  • 0,5% Allantoin – një përbërës aktiv qetësues, mbrojtës dhe zbutës i lëkurës, i cili gjithashtu nxit rigjenerimin e qelizave të shtresës epiteliale.
  • 4% Glicerinë – një hidratues natyral që mund të gjendet edhe në lëkurë. Mbron lëkurën nga acarimi, ndihmon në rivendosjen e barrierës dhe ndihmon në ruajtjen e shëndetit të qelizave të lëkurës.

Përdorimi: Pas larjes/dushit, thajeni me peshqir, shpërndani një pjesë të produktit në lëkurën tuaj dhe masazhoni tërësisht. Duke qenë se ka një përmbajtje të lartë të përbërësve aktivë, mjafton që fillimisht ta përdorni 1-2 herë në javë, më pas mund ta rrisni gradualisht sasinë në 3-5 herë në javë. Pasi ta përdorni, mos harroni të aplikoni krem kundër diellit nëse dilni në diell!

Pa aromë – nëse ende e ndjeni produktin, është era e vet, natyrale e përbërësve në të, e cila mund të jetë e dukshme për shkak të përmbajtjes së lartë të përbërësve aktivë.
Vegane
Pa ngjyra
Nuk është testuar në kafshë.

Ju mund të krijoni këto rutina me të:

  • Pastrues trupi antioksidant + Trajtim kundër plakjes = anti-plakje, forcim, zbardhje e pikave të pigmentit
  • Pastrues trupi për rritjen e shkëlqimit + Trajtim kundër plakjes = rrit shkëlqimin, forcimin dhe pamjen uniforme të lëkurës

Paketimi: 300 ml

Përbërësit (INCI): Aqua, Lëng gjethesh Aloe Barbadensis, Glicerinë, Acid Palmitik, Alkool Cetearyl, Cetearyl Etilhexanoate, Coco-Caprylate/Caprate, Metil Glukozë Sesquistearat, Vaj Kernel Argania Spinosa, Acid Panacid, Retinal-Allulural, Retinal-General-Allol, Retinal-Allinal, Cetyl fosfat kaliumi, glukonat natriumi, gliceril citrat, çamçakëz ksantan, hidroksiacetofenon, gliceride të hidrogjenizuara të palmës, 1,2-heksanediol, gliceril oleat, kapril glikol, stearat gliceril, poligliceril gliceril-kapaktrat.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqejne…

Best
Seller

BODY+ME
Radiance-enhancing body cleanser with 7%AHA
Larës kundër njollave dhe linjave me perqendrim te larte acidesh eksfoljuese AHA (7% Ac. Lactic, 1% Ekstrakt Kamomili dhe 0.2% Pantenol)
300ml

900 L
Best
Seller

BODY+ME
Problem-solving body cleanser with 2%BHA
Larës trajtues per aknet e trupit dhe pikat e zeza me 2%BHA (Ac. Salicilik) dhe 0.5%PHA (Glukonolaktone)
300ml

900 L

BODY+ME
Problem solving body treatment with 2% Niacinamide
Trajtues i fuqishëm për balancimin e sebumit (yndyrës) me 2% Niacinamide, 2%MSM dhe 0.5% Zinc PCA
300ml

1,500 L

BODY+ME
Skin soothing body cleanser
Larës me ekstrakt 2% Garden Hyspo, 0.15% Vaj Jojoba dhe .01% Pantenol
300ml

900 L
Best
Seller

BODY+ME
Skin soothing body treatment with 15% Urea
Krem ultra hidratues dhe qetësues për lëkurat shumë të thata, te irrituara ose me dermatitit, ekzema dhe psoriazis me 15% Urea, 3% Ceramide Complex dhe 0.15% Vit. E
300ml

1,500 L

BODY+ME
Antioxidant body cleanser
Larës antioksidant me 2% ekstrakt trëndafili, 0.1% Koenzimë Q10 dhe 0.15% Vitamin E
300ml

900 L

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.