Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Trajtimi i Akneve / POSTZIT® Serum kunder shenjave dhe akneve 30ml

Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Trajtimi i Akneve / POSTZIT® Serum kunder shenjave dhe akneve 30ml

POSTZIT®

 

Oh shkëlqyeshëm, akne qenka zhdukur! Dhe çfarë të bëjmë me ato shenja të kuqe që na lanë aknet? Nuk ka nevojë të shqetësoheni, sepse ju keni Postzit® në skuadrën tuaj. Serumi është i formuluar me acidin glikolik që minimizon shenjat pas akneve (zbeh hiperpigmentimet), përmirëson teksturën e lëkurës dhe unifikon tonin/ngjyrën e lëkurës. Dhe në rast se ka ende ndonjë akne kokëfortë në lëkurë, ne kemi shtuar në formulë dhe acid salicilik dhe quora noni PRCF, hakerin e vërtetë të baktereve p.acnes, i cili vret bakteret qe shkaktojne aknet, duke i penguar ato të riprodhohen dhe njekohesisht mbron mikrobiomën e lëkurës.

1,900 L

In stock

Po cila eshte e vecanta e Postzit nga serumet e tjere eksfoljues?

Te gjithe perberesit që përmbahen në këtë formulë janë të dizajnuara me Nichosome®, një sistem ekskluziv inkapsulimi, i cili ben te mundur qe keto acide (Glikoliku dhe Saliciliku) te veprojne 12 here me shpejt dhe me efektivisht per te eleminuar aknet dhe njollat (sesa produktet e tjera ne treg qe nuk jane me sistem inkapsulimi).

Gjithashtu perberesit aktiv nuk e thajne apo irritojne lekuren, pasi veprojne ne aty ku nevojitet dhe njekohesisht permbajne edhe Quora Noni – i cili eshte perberes fenomenal ne mbrojtjen e barriieres se shendoshe te lekures.

  • Formuluar për lëkurë të prirur ndaj akneve
  • Jo komedogjene
  • Pa parfume
  • pH. 4.50 – 5.00

Kur ta përdorni:

Përdoreni pas Zitclean® dhe para Zicontrol® në shenjat e kuqërremta që lënë pas aknet pasi të jenë zhdukur.

Mund ta kombinoni me:

Zitcontrol® për të parandaluar shfaqjen e shpërthimeve dhe akneve të reja.

Përbërësit kryesor:

1% Quora Noni (0,3% Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate)
5% Azeloglicina (1,5% Potassium Azeloyl Diglycinate)
5% Glycolic Acid Liposomado (0,15% Glycolic Acid)
3% Salicylic Acid Liposomado (contiene 0,06% Salicylic Acid; 0,021% ceramide NP)
5% Niacinamide

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqejne…

Best
Seller

Acnemy®
ZITPEEL®
Eksfoljues 8%AHA + 8%BHA + 3%PHA për lëkurë të prirur ndaj akneve
40ml

2,000 L
Best
Seller

Acnemy®
ZITBODY®
Xhel larës i dedikuar për aknet & pikat e zeza në trup
200ml

1,900 L
Best
Seller

Acnemy®
ZITCLEAN®
Larës xhel për fytyrën me 1% Ac. Salicilik, 0.1% Quora Noni dhe 3% Azeloglicine (Ac. Azelaic + Glicine)
150ml

1,300 L
Best
Seller

Acnemy®
ZITCONTROL SPF50®
2në1 SPF50 + Trajtim Aknesh
40ml

2,000 L

Acnemy®
ZITMINIS®
Mini seti esencial për një rutinë kundër akneve
Mini Size

3,000 L

Acnemy®
ZITLESS®
Patches me mikroshigjeta (microdarts) për aknet e brendshme (nën lëkurë)
5 Copë

1,500 L

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.