Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / DERMA PEPTIDES Trajtim intensiv me 22% Multi-Peptide 30ml

Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / DERMA PEPTIDES Trajtim intensiv me 22% Multi-Peptide 30ml

DERMA PEPTIDES

 

Serum i fuqishëm me 22% Multi-Peptide ndihmon në përmirësimin e shenjave të dukshme të plakjes duke stimuluar reagimin e lëkurës tuaj kundër uljes graduale të prodhimit të kolagjenit dhe elastinës.
Serumi Derma-Peptides u zhvillua me një kombinim unik të 10 Peptideve biomimetike me qellim për t’u shkrirë shpejt në lëkurë, për të rritur prodhimin e kolagjenit dhe elastinës dhe për të reduktuar rrudhat dhe linjat e imëta. Rezulton në lëkurë dukshëm më të lëmuar dhe me pamje më të re.

 

3,900 L

In stock

Peptidet janë molekula me misionin për të transmetuar informacione për gjendjen e lëkurës. Ato janë përgjegjëse për aktivizimin e mekanizmave të riparimit dhe mbrojtjes së dermës dhe epidermës. Megjithatë, me kalimin e kohës disponueshmëria e Peptideve në lëkurë  zvogëlohet gradualisht. Kjo bën që lëkura jonë të mos reagojë më efektivisht ndaj agresioneve të agjentëve të jashtëm, duke humbur kështu aftësinë e saj natyrale për të riparuar dhe rigjeneruar veten.
Ky serum i fuqishëm me 22% Multi-Peptide ndihmon në përmirësimin e shenjave të dukshme të plakjes duke stimuluar reagimin e lëkurës tuaj kundër uljes graduale të prodhimit të kolagjenit dhe elastinës.
Serumi Derma-Peptides u zhvillua me një kombinim unik të 10 Peptideve biomimetike me qellim për t’u shkrirë shpejt në lëkurë, për të rritur prodhimin e kolagjenit dhe elastinës dhe për të reduktuar rrudhat dhe linjat e imëta. Rezulton në lëkurë dukshëm më të lëmuar dhe me pamje më të re.
Peptidet e përzgjedhura për këtë formulë janë biomimetike, që do të thotë se ato perngjajne maksimalisht me ato që gjenden në lëkurën tuaj. Kjo garanton që, pasi të përfshihen në strukturën e lëkurës, ato do të përmbushin të njëjtin funksion si ato që kanë humbur me kalimin e kohës.
  • Formuluar për trajtimin e rrudhave dhe linjave të para të mimikës
  • Trajtë emulsioni
  • Pa parfume
  • pH. 5.00 – 5.50

Si te perdoret:

Aplikojeni çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit të fytyrës. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht.

Perberesit kryesore:

22% PEPTIDE:
Matrixyl 3000: Një kombinim i 2 peptideve që stimulon prodhimin e kolagjenit, elastinës dhe acidit hialuronik në lëkurë.
Matrixyl Synthe 6: Një peptid që stimulon 6 përbërësit kryesorë të matricës së lëkurës: kolagjeni I, kolagjeni III, kolagjeni IV, fibronektina, acidi hialuronik dhe laminina 5. Ndihmon në      rindërtimin e lëkurës nga brenda jashtë.
Matrixyl Morphomics: Një peptid i krijuar për të luftuar linjat vertikale duke ndikuar në morfologjinë e lëkurës dhe duke rigjeneruar lidhjet e lëkurës.
Munapsys: Një peptid i ngjashëm me toksina botulinum, i krijuar për të parandaluar dhe pakësuar linjat e shprehjes.
Peptidet BIO: Një kombinim i 5 peptideve të bazuara në mekanizmat e faktorit të rritjes (EGF), të cilat janë treguar në studimet In Vitro se stimulojnë rritjen e qelizave në lëkurë.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqejne…

Best
Seller

THERAMID®
C-TETRA E.F.
Trajtim intensiv me 20% Vitamin C ne tre forma, Acid Ferulik dhe Vitamin E
30ml

3,900 L

THERAMID®
ADVANCED EYE TREATMENT
Trajtim intensiv per syte me 5% Peptide, 5% Ceramide dhe 0.1% Retinol
15ml

3,400 L
Best
Seller

THERAMID®
CLINICAL VITAMIN A
Trajtim intensiv me Retinoide (Retinal 0.1%, Retinol 0.3%, Granactiv Retinoid 5%)
30ml

3,900 L
SALE!
Up to 100%

THERAMID®
HAPCA FILLER
Trajtim intensiv me Acid Hialuronik
30ml

3,900 L
Best
Seller

THERAMID®
AZID
Trajtim intensiv me 15% Acid Azelaik (forme e paster), Carnosine dhe Oatmeal koloidal
30ml

3,900 L

THERAMID®
CERAMIDE TREATMENT
Trajtim intensiv me 3% Ceramide, Ectoine dhe Cica
30ml

3,900 L

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.