Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Eksfoliant / AZID Trajtim intensiv me 15% Acid Azelaik (forme e paster), Carnosine dhe Oatmeal koloidal 30ml

Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Eksfoliant / AZID Trajtim intensiv me 15% Acid Azelaik (forme e paster), Carnosine dhe Oatmeal koloidal 30ml

AZID

 

Një trajtim intensiv multi-aksion me Acid Azelaic për të trajtuar dhe reduktuar në mënyrë efektive njollat, për të qetësuar skuqjen dhe për të unifikuar tonin dhe strukturën e lëkurës. Një formulë unike për kujdesin e përditshëm të lëkurës reaktive, të skuqur dhe të prirur ndaj akneve që si rezultat sjell një lëkurë më uniforme, të lëmuar dhe të rinuar në vetëm një hap.

3,900 L

In stock

Formula e jashtëzakonshme përmban 15% Acid Azelaic, një përbërës aktiv shumëfunksional dhe te fuqishëm me veti antioksidante, antibakteriale, antiinflamatore dhe rregulluese të sebumit, i cili gjithashtu trajton në mënyrë efektive hiperpigmentimin. Veprimi i tij fokusohet në reduktimin e njollave, skuqjes dhe papërsosmërive, kontrollin e prodhimit të sebumit dhe zvogëlimin e poreve për një lëkurë më uniforme dhe më të shndritshme.
Acidi Azelaic kombinohet me dy përbërës të tjerë aktivë për një veprim 360° në lëkurën tuaj: 1% Carnosine, një përbërës aktiv inovativ kundër plakjes me veti antioksiduese dhe anti-glikotike, i cili ndihmon në ngadalësimin e plakjes së lëkurës dhe e mban lëkurën të mbrojtur nga oksidimi. I kombinuar me 1% bollgur koloidal, i cili falë vetive qetësuese dhe hidratuese, lehtëson kruajtjen dhe skuqjen dhe rikthen barrierën e lëkurës.

Si te perdoret:

Aplikojeni çdo ditë në mëngjes dhe në mbrëmje në një fytyrë të pastruar më parë. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht. Mund ta aplikoni vetëm ose ta kombinoni me serumin ose hidratuesin tuaj të preferuar. Në mëngjes, aplikoni gjithmonë krem kundër diellit me mbrojtje 30 ose më të lartë.

Perberesit kryesore:

Acidi Azelaik 15%: Një përbërës aktiv antioksidant i fuqishëm i marrë nga drithërat si gruri, thekra dhe elbi. Ka veti antibakteriale, anti-inflamatore dhe de-pigmentuese që ndihmojnë në reduktimin e shfaqjes së njollave, skuqjes dhe defekteve, duke kontrolluar gjithashtu prodhimin e sebumit dhe zvogëlimin e poreve për një lëkurë më uniforme, të lëmuar, më të shndritshme dhe pa njolla.
1% Carnosine: Përbërës aktiv inovativ kundër plakjes me efekt 360°, i njohur për vetitë e tij të jashtëzakonshme anti-glycation dhe antioksiduese. Veprimi i tij fokusohet në stimulimin e sintezës së kolagjenit për të korrigjuar dhe reduktuar dukshëm shenjat e plakjes, për të përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës dhe për ta mbajtur lëkurën të mbrojtur nga spektri i plotë i dritës dhe oksidimi
1% oatmeal koloidal: Një përbërës aktiv anti-inflamator, qetësues dhe mbrojtës që lehtëson kruajtjen dhe skuqjen. Përveç kësaj, ndihmon në rivendosjen e barrierës mbrojtëse të lëkurës, duke ruajtur nivelet optimale të hidratimit dhe përmirëson kapacitetin rigjenerues të lëkurës.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqejne…

Best
Seller

THERAMID®
C-TETRA E.F.
Trajtim intensiv me 20% Vitamin C ne tre forma, Acid Ferulik dhe Vitamin E
30ml

3,900 L

THERAMID®
DERMA PEPTIDES
Trajtim intensiv me 22% Multi-Peptide
30ml

3,900 L
SALE!
Up to 100%

THERAMID®
HAPCA FILLER
Trajtim intensiv me Acid Hialuronik
30ml

3,900 L
Best
Seller

THERAMID®
CLINICAL VITAMIN A
Trajtim intensiv me Retinoide (Retinal 0.1%, Retinol 0.3%, Granactiv Retinoid 5%)
30ml

3,900 L

THERAMID®
CERAMIDE TREATMENT
Trajtim intensiv me 3% Ceramide, Ectoine dhe Cica
30ml

3,900 L

THERAMID®
ADVANCED EYE TREATMENT
Trajtim intensiv per syte me 5% Peptide, 5% Ceramide dhe 0.1% Retinol
15ml

3,400 L

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.