Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / ZITCONTROL® Hidratues dhe Trajtues per fytyra te prirura ndaj akneve 40ml

Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / ZITCONTROL® Hidratues dhe Trajtues per fytyra te prirura ndaj akneve 40ml

ZITCONTROL®

 

Një trajtim i aftë për të mbajtur nën kontroll aknet, për t’i zvogëluar ato dhe për të parandaluar shfaqjen e tyre?  Provoje! Quhet Zitcontrol® dhe është i formuluar me përbërës të tillë si acidi salicilik, zinku PCA, niacinamide dhe quora noni PRCF, të cilat kanë veti për të kontrolluar, reduktuar dhe parandaluar aknet.

2,100 L

In stock

Për më tepër, acidet që përmbahen në këtë formulë janë të dizajnuara me Nichosome®, një sistem ekskluziv për çlirimin e përbërësve aktivë që i bën produktet tona jo irrituese për lëkurën, ndërsa mbajnë deri në 12 herë më shumë përbërës aktiv sesa kur përdoren pa këtë sistem të shpërndarjes së përbërësve, dhe kështu rrit jashtëzakonisht efektivitetin e formulave tona.

Kur ta perdorni:

Për shpërthime aktive dhe të vazhdueshme përdoreni në rutinën e mëngjesit dhe atë të mbrëmjes. Për të parandaluar aknet dhe shpërthimet, aplikojeni një herë në ditë, mundësisht në mbrëmje.
*Pastroni fillimisht fytyrën me Zitclean®. Nëse keni shenja aknesh, mund të aplikoni edhe Postzit® pas Zitclean® dhe para Zitcontrol®.

Mund ta kombinoni me:

Dryzit® nëse keni akne aktive me qelb.
Zitless® nëse keni akne, nën lëkurë.
Postzit® nëse keni shenja aknesh.

Perberesit kryesore?

3% Quora Noni (0,9% Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate)
5% Salicylic Acid Liposomado (0,1% Salicylic Acid; 0,035% Ceramide NP)
3% Zinc PCA Liposomado (0,09% Zinc PCA)
1% Sensia Carota (0,3% Daucus Carota Sativa Root Cell Culture Lysate)
5% Niacinamide

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqejne…

Best
Seller

Acnemy®
POSTZIT®
Serum kunder shenjave dhe akneve
30ml

1,900 L
Best
Seller

Acnemy®
ZITBODY®
Xhel larës i dedikuar për aknet & pikat e zeza në trup
200ml

1,900 L
Best
Seller

Acnemy®
ZITCONTROL SPF50®
2në1 SPF50 + Trajtim Aknesh
40ml

2,000 L
Best
Seller

Acnemy®
ZITCLEAN®
Larës xhel për fytyrën me 1% Ac. Salicilik, 0.1% Quora Noni dhe 3% Azeloglicine (Ac. Azelaic + Glicine)
150ml

1,300 L
Best
Seller

Acnemy®
DRYZIT®
Locion per pertharjen e akneve aktive (me qelb)
30ml

1,900 L

Acnemy®
ZITLESS®
Patches me mikroshigjeta (microdarts) për aknet e brendshme (nën lëkurë)
5 Copë

1,500 L

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.