Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / ZITLESS® Patches me mikroshigjeta (microdarts) për aknet e brendshme (nën lëkurë) 5 Copë

Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / ZITLESS® Patches me mikroshigjeta (microdarts) për aknet e brendshme (nën lëkurë) 5 Copë

ZITLESS®

 

Zitless® është armiku numër 1 i akneve nën lëkurë (po, po i akneve të cilat dhëmbin/lëndojnë). Është një copëz që është e mbushur me 24 mikro shigjeta të mbushura me një përzierje unike përbërësish si retinol, acid salicilik, acid hialuronik, niacinamide dhe oligopeptide-76, përbërësit më të mirë për të luftuar këto lloj aknesh.

1,500 L

In stock

Pasi aplikohen, mikroshigjetat depërtojnë në shtresat e para të lëkurës dhe treten, duke çliruar përbërësit aktivë dhe duke trajtuar problemin në rrënjë. Mos u shqetësoni, mikro shigjetat nuk e dëmtojnë lëkurën. Lëreni tratjuesin të punojë për të paktën dy orë. Voilà! Akneja do të jetë zvogëluar dhe madje do të zhduket. (Kutia përfshin 5 copë Zitless®).

  • Formuluar për lëkurë të prirur ndaj akneve
  • Jo komedogjene
  • Pa parfume
  • pH. 3.00 – 9.00

Kur ta përdorni:

Përdoreni me lëkurë të pastër në aknet nën lëkurë. Mos aplikoni asnjë produkt përveç pastruesit para ose pas aplikimit në atë zonë. MOS e përdorni për aknet me qelb, për ato akne ju rekomandojmë Dryzit®.

Mund ta kombinoni me:

Dryzit® nëse keni akne aktive me qelb.

Përbërësit kryesor:

19% Sodium Hyaluronate
1,1% Niacinamida
0,097% Salicylic Acid
0,43% Rovisome™ (0,013% retinol)
1% Oligopeptide-76

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqejne…

Best
Seller

Acnemy®
ZITCONTROL SPF50®
2në1 SPF50 + Trajtim Aknesh
40ml

2,000 L
Best
Seller

Acnemy®
DRYZIT®
Locion per pertharjen e akneve aktive (me qelb)
30ml

1,900 L
Best
Seller

Acnemy®
POSTZIT®
Serum kunder shenjave dhe akneve
30ml

1,900 L
Best
Seller

Acnemy®
ZITPEEL®
Eksfoljues 8%AHA + 8%BHA + 3%PHA për lëkurë të prirur ndaj akneve
40ml

2,000 L
Best
Seller

Acnemy®
ZITCLEAN®
Larës xhel për fytyrën me 1% Ac. Salicilik, 0.1% Quora Noni dhe 3% Azeloglicine (Ac. Azelaic + Glicine)
150ml

1,300 L

Acnemy®
ZITCONTROL®
Hidratues dhe Trajtues per fytyra te prirura ndaj akneve
40ml

2,100 L

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.