Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / SPF / ZITCONTROL SPF50® 2në1 SPF50 + Trajtim Aknesh 40ml

Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / SPF / ZITCONTROL SPF50® 2në1 SPF50 + Trajtim Aknesh 40ml

ZITCONTROL SPF50®

 

Një produkt i domosdoshëm për përditshmërinë që ju mbron nga dielli dhe ju ndihmon të luftoni aknet. Zitcontrol SPF50®, një krem ​​i lehtë me SPF 50, formuluar si një hibrid mineral-kimik që ofron mbrojtje kundër rrezeve UVA dhe UVB për të parandaluar dëmtimin e diellit dhe plakjen e lëkurës, duke e bërë atë perfekt për rutinën tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës.

2,000 L

In stock

Formula e tij e jashtëzakonshme është jokomedogjene, me teksturë të lehtë, pa vaj dhe nuk lë cast të bardhë. Falë kombinimit unik të përbërësve që luftojnë aknet: Zink PCA, Niacinamide, Quora Noni dhe Acid Salicilik, si dhe filtrave mbrojtes ndaj rrezeve UVA dhe UVB, Zitcontrol SPF50 vepron si produkt 2-në-1, duke ju mbrojtur nga dielli dhe duke ju ndihmuar të luftoni aknet.

Për më tepër, acidet që përmbahen në këtë formulë janë të dizajnuara me Nichosome®, një sistem ekskluziv inkapsulimi, i cili ben te mundur qe keto acide (Saliciliku dhe Zinku) te veprojne 12 here me shpejt dhe me efektivisht per te eleminuar aknet dhe njollat (sesa produktet e tjera ne treg qe nuk jane me sistem inkapsulimi).Gjithashtu perberesit aktiv nuk e thajne apo irritojne lekuren, pasi veprojne ne aty ku nevojitet dhe njekohesisht permbajne edhe Quora Noni – i cili eshte perberes fenomenal ne mbrojtjen e barriieres se shendoshe te lekures.

  • Mbrojtje UVA dhe UVB
  • Formuluar për lëkurë të prirur ndaj akneve
  • Mbrojtje nga dielli + trajtim aknesh
  • Jo komedogjene
  • Pa parfume
  • pH. 5.00 – 6.00

Kur ta përdorni:

Aplikojeni si hapin e fundit të rutinës suaj të mëngjesit. Mos harroni të riaplikoni çdo 2 orë. Përdoreni çdo ditë.

Përbërësit kryesor:

3% Quora Noni (0,9% Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate)
5% Salicylic Acid Liposomado (0,1% Salicylic Acid; 0,035% Ceramide NP)
5% Zinc PCA Liposomado (0,15% Zinc PCA)
1% Sensia Carota (0,3% Daucus Carota Sativa Root Cell Culture Lysate)
2% Niacinamida

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqejne…

Best
Seller

Acnemy®
ZITPEEL®
Eksfoljues 8%AHA + 8%BHA + 3%PHA për lëkurë të prirur ndaj akneve
40ml

2,000 L

Acnemy®
ZITCONTROL®
Hidratues dhe Trajtues per fytyra te prirura ndaj akneve
40ml

2,100 L
Best
Seller

Acnemy®
POSTZIT®
Serum kunder shenjave dhe akneve
30ml

1,900 L
Best
Seller

Acnemy®
DRYZIT®
Locion per pertharjen e akneve aktive (me qelb)
30ml

1,900 L
Best
Seller

Acnemy®
ZITCLEAN®
Larës xhel për fytyrën me 1% Ac. Salicilik, 0.1% Quora Noni dhe 3% Azeloglicine (Ac. Azelaic + Glicine)
150ml

1,300 L
Best
Seller

Acnemy®
ZITBACK®
Spray trupi për lëkurat me tendencë akneike
80ml

1,800 L

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.