Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / 20% VITAMIN C + E FERULIC ACID SERUM Vitamin C e Pastër (Acid Ascorbic) për efekt antioksidues, antirrudhë dhe antinjollë 30ml / 50ml

Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / 20% VITAMIN C + E FERULIC ACID SERUM Vitamin C e Pastër (Acid Ascorbic) për efekt antioksidues, antirrudhë dhe antinjollë 30ml / 50ml

20% VITAMIN C + E FERULIC ACID SERUM

 

Ndriçuesi – Jepini lëkurës tuaj një megadozë të vitaminës C. Serumi ynë me 20% vitaminë C + E Acid Ferulik ndriçon lëkurën, nxit prodhimin e kolagjenit dhe balancon tonin e lëkurës. I përforcuar me vitaminë E dhe acid ferulik, ky serum është një opsion i shkëlqyeshëm për lëkurën e zbehtë, pa jetë dhe të lodhur, ndërsa ofron mbrojtje 24/7 kundër ndotësve mjedisorë.

PA PARABEN | PA SULFATE | PA AROME | PA NGJYRUES | Cruelty Free | VEGAN

2,500 L3,300 L

Benefitet:

  • Ndihmon në parandalimin dhe zbardhjen e njollave/hipeigmentimeve qofte ato te akneve, post inflamatore, melazmat, etj
  • Stimulon prodhimin e kolagjenit (antirrudhë) dhe parandalon krijimin e linjave të reja
  • Rivitalizon dhe i jep jetë lëkurës
  • Promovon rigjenerimin e shëndetshëm të qelizave
  • Siguron mbrojtje ndaj agjenteve mjedisor (antioksidues)

Si vepron:

Serum 20% Vitamin C+E Ferulic acid përmban 20% vitamin C të pastër (acid ascorbic) dhe antioksidantë të tjerë (acid ferulik dhe vitaminë E). Ky formulim i fuqishëm nxit prodhimin e kolagjenit, maksimizon mbrojtjen nga dielli dhe njëtrajtëson tonin e lëkurës. Promovon rigjenerimin e shëndetshëm të qelizave për të zbehur hiperpigmentimet (njollat kafe dhe ato te akneve) dhe për të barazuar tonin e lëkurës. Formula e lehtë ujore (jo e yndyrshme dhe jo ngjitese) përthithet shpejt dhe në mënyrë te menjehereshme nga lëkura, duke i dhënë një efekt të menjëhershëm ndriçues dhe rivitalizues. Përdoreni çdo ditë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje për të ndriçuar, rivendosur dhe ndihmuar në neutralizimin e faktorëve mjedisorë që përshpejtojnë shenjat e plakjes dhe shfaqjen apo intensifikimin e njollave.

Udhëzime:

  • APLIKIMI: Aplikoni dhe shperndani 1-2 pumps në fytyrë dhe qafë të sapo pastruar. Prisni derisa produkti të përthithet plotësisht në lëkurë dhe më pas vijoni me hapin tjetër të rutinën tuaj (hidratues dhe mos harroni SPF).
  • KUR PERDORET: Përdoreni çdo ditë, mëngjes dhe/ose mbrëmje.
  • Jetëgjatësia: Për efikasitet optimal, vendoseni në frigorifer dhe përdoreni 3 deri në 4 muaj pas hapjes.

Përbërësit:

Water, Ethoxydiglycol, L-Ascorbic Acid, Propylene Glycol, Alpha Tocopherol, Polysorbate 80, Panthenol, Ferulic Acid, Sodium Hyaluronate, Benzylalcohol, Dehydroacetic Acid.

Rekomandohet për:

Të gjitha llojet e lëkurës

Targeton:

Hiperpigmentimet (te gjitha llojet), linjat dhe rrudhat, lëkurën pa jetë

 

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqejne…

Timeless Skincare
MATRIXYL®️ SYNTHE’6®️
Serum me peptide i cili nxit prodhimin e kolagjenit, rrit elasticitetin e lëkurës dhe përmirëson linjat / rrudhat
30ml

2,800 L
Best
Seller

Timeless Skincare
MATRIXYL®️ 3000
Serum me peptide i cili nxit prodhimin e kolagjenit, rrit elasticitetin e lëkurës dhe përmirëson linjat / rrudhat
30ml

2,800 L
Best
Seller

Timeless Skincare
DARK CIRCLE EYE CREAM
Krem që redukton rrathët e zinj, ul enjtjet dhe rrit elasticitetin dhe hidratimin
15ml

2,200 L
Best
Seller

Timeless Skincare
COENZYME Q10 SERUM
Serum antioksidues i cili stimulon prodhimin e kolagjenit dhe riparon lekuren e dëmtuar
30ml

2,500 L
Best
Seller

Timeless Skincare
10% VITAMIN C + E FERULIC ACID SERUM
Vitamin C e Pastër (Acid Ascorbic) për efekt antioksidues, antirrudhë dhe antinjollë
30ml / 50ml

2,500 L3,300 L

Timeless Skincare
HYALURONIC ACID + VITAMIN C SERUM
Serum hidratues dhe antioksidues i cili parandalon linjat, rrudhat dhe njëtrajtëson tonin e lëkurës
30ml

2,200 L

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.