Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Problematika / Problem-solving body cleanser with 2%BHA Larës trajtues per aknet e trupit dhe pikat e zeza me 2%BHA (Ac. Salicilik) dhe 0.5%PHA (Glukonolaktone) 300ml

Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Problematika / Problem-solving body cleanser with 2%BHA Larës trajtues per aknet e trupit dhe pikat e zeza me 2%BHA (Ac. Salicilik) dhe 0.5%PHA (Glukonolaktone) 300ml

Problem-solving body cleanser with 2%BHA

 

Produkt me permbajtje Acidi Salicilik i cili trajton në mënyrë efektive lëkurën problematike dhe ndihmon në largimin e akneve dhe pikave të zeza në trup.

Lehtëson inflamacionin, zbut dhe eksfolion butësisht lëkurën deri në brendësi të poreve. Ai përmban gjithashtu acid PHA, i cili përveç efektit të tij eksfolues, gjithashtu rrit hidratimin e lëkurës, duke hequr butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke mbështetur rinovimin e qelizave. Nuk sensibilizohet ndaj dritës dhe shkumon pak. Ndihmon në parandalimin e zhvillimit të inflamacionit të gjëndrës së qimeve dhe në zbutjen e simptomave të lëkurës të keratosis pilaris.

900 L

In stock

Përbërësit kryesorë aktivë:

  • Acidi salicilik 2% (BHA) – një eksfoliant që vepron si në sipërfaqen e lëkurës ashtu edhe në murin e brendshëm të poreve, i cili gjithashtu ka një efekt anti-inflamator dhe gjithashtu përmirëson dukshëm strukturën e lëkurës.
  • 0,5% Gluconolactone (PHA) – një eksfoliues ekstra i butë që mbështet rinovimin e qelizave, ka efekte hidratuese dhe anti-plakje, zbut dhe zbut lëkurën.
  • 0.2% Panthenol – përbërës aktiv anti-inflamator, rigjenerues dhe lehtësues i acarimit, i cili ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë dhe forcon barrierën e lëkurës.

Pa aromë – nëse ende e ndjeni produktin, është era e vet, natyrale e përbërësve në të, e cila mund të jetë e dukshme për shkak të përmbajtjes së lartë të përbërësve aktivë.
Vegane
Pa ngjyra
Nuk është testuar në kafshë.

Përdorimi: Lagni lëkurën, përhapni produktin mbi të dhe masazhoni butësisht mbi trupin tuaj, duke i kushtuar vëmendje të veçantë pjesëve ku mund të keni puçrra ose pika të zeza, më pas shpëlajeni.

Ju mund ta bashkoni këtë rutinë me të:

  • Pastrues trupi që zgjidh problemet + Trajtimi i trupit që zgjidh problemet = trajtimi i akneve dhe pikave të zeza, zvogëlimi i dukshmërisë së poreve, reduktimi i inflamacionit

Paketimi: 300 ml

Përbërësit (INCI): Aqua, Sodium Laureth Sulfat, Lëng Gjethësh Aloe Barbadensis, Glicerinë, Acid Salicilik, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Natrium Lauril Sulfoacetate, Klorur Natriumi, Coco Glucoside, PEG-7 Gliceryl Kokoatel, Gliceril Nikoakteil, Glicerol, magnezol, Glicerol, magnez, Glicerol, Glicerol, magnez, Glicerol, magnezil, magnezol, gliceril kokoatil, gluceril, magnezil, gliceril gluklon, gliceril gliceril, gliceril glukton, gluklon, gliceril gluklon, glukoaktyl, gluklon, gliceril gluklon, gliceril, glicerinë. , Metilkloroizotiazolinon, Klorur Magnezi, Hidroksid Natriumi, Metilizotiazolinon.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqejne…

Best
Seller

BODY+ME
Skin soothing body treatment with 15% Urea
Krem ultra hidratues dhe qetësues për lëkurat shumë të thata, te irrituara ose me dermatitit, ekzema dhe psoriazis me 15% Urea, 3% Ceramide Complex dhe 0.15% Vit. E
300ml

1,500 L

BODY+ME
Skin soothing body cleanser
Larës me ekstrakt 2% Garden Hyspo, 0.15% Vaj Jojoba dhe .01% Pantenol
300ml

900 L

BODY+ME
Antioxidant body cleanser
Larës antioksidant me 2% ekstrakt trëndafili, 0.1% Koenzimë Q10 dhe 0.15% Vitamin E
300ml

900 L
Best
Seller

BODY+ME
Radiance-enhancing body cleanser with 7%AHA
Larës kundër njollave dhe linjave me perqendrim te larte acidesh eksfoljuese AHA (7% Ac. Lactic, 1% Ekstrakt Kamomili dhe 0.2% Pantenol)
300ml

900 L
Best
Seller

BODY+ME
Anti-aging body treatment with 0.1% Retinal
Trajtim i fuqishëm antirrudhë me 0,1% Retinal, 4% Glicerinë dhe 0.5% Allantoin për qafën, dekoltenë, duart dhe gjithë trupin
300ml

1,800 L

BODY+ME
Problem solving body treatment with 2% Niacinamide
Trajtues i fuqishëm për balancimin e sebumit (yndyrës) me 2% Niacinamide, 2%MSM dhe 0.5% Zinc PCA
300ml

1,500 L

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.